V stredu, dňa 1. apríla 2026 sa na našej škole uskutočnila obľúbená recitačná súťaž Hviezdoslavov Kubín, ktorá opäť priniesla množstvo krásnych umeleckých zážitkov. Žiaci sa s veľkou odvahou postavili pred publikum a predviedli svoje recitačné schopnosti v poézii aj próze. S veľkou radosťou nám predniesli básne o zvieratkách, rozprávkach, vlakoch či o príbehoch detí.
Každý súťažiaci vniesol do svojho vystúpenia niečo jedinečné. Súťaž nesie meno významného slovenského básnika, Pavla Országha Hviezdoslava, ktorý mal veľmi rád hviezdy – a práve tie sa stali symbolom aj nášho podujatia. Tak ako on obdivoval ich žiaru, aj naši žiaci žiarili na pódiu ako malé hviezdy, ktoré si zaslúžia obdiv a uznanie.
Priebeh súťaže bol spestrený aj rôznymi zábavnými aktivitami, ktoré spríjemnili atmosféru a zapojili aj divákov. Celé podujatie sa nieslo v priateľskom duchu, plnom podpory a potlesku. Porota to tento rok nemala vôbec jednoduché. Konkurencia bola veľká a výkony boli naozaj vyrovnané. Výsledky boli nasledovné:
Žiaci ŠZŠ a ZŠ AUT
- kategória : 1. miesto – Jurko Davidik (próza), 1. miesto – Dominika Mintúchová, Peťka Ferkovičová (poézia), 2. miesto – Violetta Spišáková, 3. miesto – Bystrík Iványi, Sebastián Cina
- kategória: 1. miesto – Viktória Holubcová, 2. miesto – Dominik Franek, 3. miesto – Michal Kollár
- kategória: 1. miesto – Dávid Ďurčanský, 2. miesto – Miroslav Šustek, 3. miesto – Ivanka Holubová
- kategória: 1. miesto – Kamil Pečík, 2. miesto – Paulínka Krušínská, 3. miesto – Bianka Huráková
Kategória – B-variant – 1. miesto – Barborka Rapanová, 2.miesto – Anetka Potočárová, Lucia Balejová, 3. miesto – Gabika Badurová
Všetkým víťazom a oceneným blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za odvahu a krásny prednes.