Knižnica – Nezvyčajné povolania

18. januára 2023 boli žiaci 3. a 4. autistickej triedy pozvaní na návštevu do Krajskej knižnice. Všetci sme sa veľmi tešili a neodradilo nás ani nepriaznivé sychravé počasie. Trošku vyfúkaní sme prišli do Knižnice na Vlčincoch. Pani knihovníčky nás nestihli ani poriadne privítať a už sme ich zasypali zvedavými otázkami. Z tajomného vrecka sme si vyťahovali rôzne predmety, nástroje a pomôcky, ktoré boli indíciou k hádanke: Čo je to a kto to používa pri práci ? S pani učiteľkami sa nám podarilo uhádnuť všetky povolania.

Pani knihovníčka nám čítala zaujímavú  knihu „Nezvyčajné povolania“. Hrdinom knihy bol Andrej, ktorý má skutočne nezvyčajnú rodinu. Jeho otec je paleontológ a mama úžasná kvetinárka s bohatou fantáziou. Sestra Zora vyrába krásne vianočné ozdoby a sesternica Lucia je kynologička. Starký pracuje ako ochutnávač čaju a stará mama tlmočí posunkovou rečou nepočujúcim. Všetci jeho príbuzní si vybrali zriedkavé a nezvyčajné povolania, ktoré sú zároveň veľmi užitočné. Andrej ešte nevie, čím chce byť, keď vyrastie. Možno bude objímať pandy alebo sa stane astronautom.

Na záver náučného stretnutia sa mladšie deti pohrali v detskom kútiku, kde si listovali zaujímavé knihy. Staršie deti pomáhali pani knihovníčke pečiatkou označovať knihy na vyradenie z knižnice.

Veľmi ďakujeme 😊.